Zgromadzenie Dywizjonu Maryi

Dywizjon Maryi miał swoje pierwsze oficjalne zgromadzenie, które odbyło się dnia 23 listopada 2019 w Redditch w Kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Na Dzień Skupienia przybyli Bracia z wielu zakątków Wielkiej Brytani: Corby, Halifax, Huddersfield, Redditch, Leamington Spa, Evesham, Stratford upon Avon. Mury świeżo poświęconej kaplicy odczuły siłę i moc płynącą z męskiej modlitwy. Jeśli checsz dołączyć do Dywizjonu Maryi skontaktuj się z Braćmi: https://www.dywizjonmaryi.org

Wizyta ks. Rektora PMK Stefana Wylężka i Akt Dziękczynienia Polski

W Stratford upon Avon dnia 10 listopada 2019 gościliśmy na Mszy Świętej ks. prałata Stefana Wylężek rektora PMK w Anglii i Walii. Ks. Rektor przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił do parafian homilię. Z racji przypadającej na 11 listopada rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodleglości na zakończenie Eucharystii wniesiona została replika Świecy Niepodległości wraz z polską flagą. Następnie wszyscy odmówili Akt Dziękczynienia Polski. Po Mszy Świętej ks. Rektor spotkał się z parafianami ze Stratford na małym poczęstunku.

Poświęcenie kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i Sakrament Bierzmowania

Dnia 9 listopada 2019 o godzinie 18:00 dokonało się poświęcenie naszej parafialnej Kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Kaplicę poświęcił ks. prałat Stefan Wylężek – obecny rektor PMK. W tym dniu ksiądz Rektor udzielił również Sakramentu Bierzmowania 13 młodym ludziom, którzy otrzymali szczególną moc Ducha Świętego aby w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani byli, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia żywej wiary słowem i uczynkiem oraz do jej bronienia.

Szkaplerz św. Michała Archanioła

W niedzielę 3 Listopada 2019 w Evesham gościliśmy Ks. Piotra Prusakiewicza, który sprawował Mszę Świętą i opowiedział o szkaplerzu św. Michała Archanioła. Na zakończenie Mszy Świętej wiele osób z naszej parafii przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła. Odbyła się też, konferencja na, której Ks. Piotr opowiedział o roli św. Aniołów.