2021-02-22

Peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego w Redditch

Obraz-Milosierdzia-Bozego
Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna –ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku. Dziś mija 90-ta rocznica tego wydarzenia.W związku z tym pragniemy ponownie rozpocząć peregrynacje obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, tym razem w Redditch.Obraz będzie przechodził z domu do domu. Co niedziele będzie do odbioru w kaplicy po mszy świętej o godz. 8:00. Zapisy prowadzi Pan Jerzy Kmiecik u niego będą też dostępne wszystkie informacje.Zapraszamy do wzięcia udziału w peregrynacji. Modlitwa, post, jałmużna tym praktykom religijnym oddajemy się podczas Wielkiego Postu. Zaproś Pana Jezusa do Modlitwy do swojego domu, aby wspólnie modlić się o Boże miłosierdzie dla siebie oraz innych!!!Kontakt – Pan Jerzy Kmiecik 07752 653 163