ks. Damian Tomczyk

IX 2018 - VII 2021

Ks. Damian Tomczyk – urodzony 26 czerwca 1982 roku, w Tczewie (woj. pomorskie). Święcenia kapłańskie otrzymał 09 czerwca 2012 w katedrze p.w. Św. Mikołaja, w Elblągu z rąk księdza biskupa Jana Styrny, ówczesnego ordynariusza diecezji elbląskiej. Swoją posługę kapłańską rozpoczął jako wikariusz w parafii Św. Józefa w Pasłęku a następnie kontynuował w parafii Św. Andrzeja Boboli w Iławie. Dnia 01 września 2015 podjął posługę w strukturach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Od 19 września do 15 listopada przebywał na kursie językowym i inkulturacyjnym w parafii Our Lady of Lincoln, w Lincoln. Następnie został mianowany asystentem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Nottingham, gdzie pracował do 31 sierpnia 2018 roku.

Z dniem 01 września 2018 roku Rektor PMK mianował ks. Damiana Tomczyka proboszczem w Redditch, Stratford Upon Avon i Evesham. W marcu 2019 roku ukończył Szkołę dla Spowiedników, która działa przy aprobacie Penitencjarii Apostolskiej oraz pod patronatem Komisji Duchowieństwa Episkopatu Polski. Podczas posługi pełnionej w Polsce głównie zajmował się duszpasterstwem dzieci i młodzieży, służby liturgicznej ołtarza a także rodzinami po stracie dziecka. W Nottingham przez niespełna trzy lata zajmował się formacją małżeństw w kręgu Domowego Kościoła. Ksiądz Damian Tomczyk każdego roku podczas urlopu stara się uczestniczyć w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Interesuje się sportem i motoryzacją.

W lipcu 2020 roku ks. Damian Tomczyk zakończył posługę w parafii Redditch – Evesham – Stratford i udał się do Polski na urlop zdrowotny.

Proboszczowie Parafii